Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 17.10.2021

1. Drodzy parafianie,

Jak słyszeliśmy w odczytanym dziś Liście Pasterskim Episkopatu Polski, tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przez Ks. Proboszcza oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest Pani Ewa Grzanka. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

W konsultacjach wezmą udział nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno Ks. Proboszcz, jak i koordynator chcemy wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić osobiście lub przez parafialny numer telefonu 729 803 713. Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl

 

2. Jutro – 18 października przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.

3. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Dzieci we środę o 16.30, a młodzież we czwartek o 17.15.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Wypominki roczne i półroczne będziemy w ciągu roku czytać w niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 8.00 lub 10.00.

5. W tym tygodniu wspominamy – 20 października św. Jana Kantego, a – 22 października Świętego Jana Pawła II wielkiego nauczyciela wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

6. „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary przekazywane na konto parafii.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na misje z racji Niedzieli Misyjnej.

8. W modlitwie pamiętamy o dzisiejszej solenizantce Pani Małgorzacie Gajda – Dyrektorce naszej Szkoły Katolickiej. Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.         

9. W przyszłą niedzielę – 24 października o godzinie 19.00 Msza święta na inaugurację Roku Akademickiego. Po Mszy świętej poczęstunek w oratorium na plebani – zapraszamy!

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Maryla Gurzyńska, + Maja Ślęzak, + Anna Domke. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

 

Szukaj

Licznik

Dziś251
Wczoraj997
W tym miesiącu7708
Wszystkich2650314

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information