Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 28.11.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku liturgicznego są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Od jutra tradycyjne Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny: o 7.00 dla dorosłych; dla dzieci – od poniedziałku do piątku o 18.00. W tym roku materiały roratnie dla dzieci są pod hasłem „Droga do Betlejem”. Przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem powędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią jutro dzieci otrzymają specjalną planszę, a potem codziennie nowy obrazek. Zapraszamy do licznego udziału dzieci wraz z rodzicami; dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w procesji na wejście.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 12 do 14 grudnia, które poprowadzi Ks. Mirosław Lewandowski – Pallotyn. Już teraz zaplanujmy ten czas!

4. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł – pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie Ks. Proboszczu; w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery; w sobotę 4 grudnia – św. Barbara, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta rano i od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.

6. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.

7. W tym tygodniu pobłogosławione w naszym kościele opłatki na stół wigilijny Pan Kościelny roznosi po domach. Opłatki do nabycia także przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.

8. Przy wyjściu z kościoła od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świecy „małej” – 7 zł., a „dużej” 18 zł.

9. Jak co tydzień do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury!

10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII we czwartek – 2 grudnia ok. 18.45 – zapraszamy!

11. W przyszłą niedzielę – 5 grudnia w naszej Szkole Katolickiej organizujemy kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy, na którym nie zabraknie domowych wypieków, własnoręcznie wykonanych przez naszych uczniów stroików, dekoracji i kartek – zapraszamy do budynku szkoły od 9.00 – 14.00!

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Danuta Wieczorek, + Jerzy Święch, + Stefan Wojnowski, + Jan Duc. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Msze św. w poniedziałek o 18.00 – zapraszamy.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże! Wszystkim z serca błogosławimy…

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś6
Wczoraj845
W tym miesiącu16425
Wszystkich2683201

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information