Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - 12.12.2021

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

2. Rozpoczęte wczoraj Rekolekcje adwentowe prowadzi Ks. Mirosław Lewandowski – Pallotyn, którego raz jeszcze serdecznie witamy! Prosimy, aby swoje obowiązki tak ułożyć, żebyśmy wszyscy mogli skorzystać z tego daru łaski. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek o 9.00 i 18.00; dla dzieci o 17.00 roraty z nauką rekolekcyjną. Roraty dla dzieci w pozostałe dni o 18.00. Okazja do spowiedzi we wtorek – 14 grudnia od 8.30 i od 16.30. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej i prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę!

 

3. Jutro, 13 grudnia, przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Opłatki i świece Caritasu można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

5. Za tydzień w III niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na tacę na finansowe wsparcie naszej parafii.

 

6. Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. "Prawo nie przewiduje żadnej możliwości weryfikowania paszportów covidowych czy jakiś innych zaświadczeń, które mogłyby potwierdzić zrobiony test". Odwołujemy się zatem do uczciwości, roztropności i do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy liturgie i prosimy o stosowanie się do dotychczasowych zasad sanitarnych.

 

7. W dalszym ciągu organizuje się nasz chór parafialny – w miniony czwartek zgłosiło się 8 osób. Prowadząca chór Pani Zuzanna Hajda zaprasza w tym tygodniu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 19.00 do oratorium na plebani. Liczymy, że będą kolejni chętni… zapraszamy!

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Halina Sutor, + Wiesława Giżyńska, + Mirosław Wydrych, + Stefania Gądek, + Wojciech Pluta, + Czesław Duraj, + Zdzisław Szkatulny.. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

9. Zatroszczmy się o duchowe przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Rekolekcje adwentowe, spowiedź, Msze święte roratnie i dobre uczynki przygotują nas na spotkanie przychodzącego Chrystusa. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim z serca błogosławimy… Miłej i błogosławionej niedzieli…

 

Szukaj

Licznik

Dziś12
Wczoraj845
W tym miesiącu16431
Wszystkich2683207

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information