Ogłoszenia duszpasterskie na Nowy Rok - 01.01.2022

1. Nowy rok Pański 2022 rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

 

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

 

3. Dziś także przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość.

 

4. W minionym 2021 roku w naszej parafii:

  • Chrztów było – 44; (+ 3)
  • I Komunię świętą przyjęło – 72 dzieci; (=)
  • Bierzmowanie przyjęło – 40 osób; (- 17)
  • Ślub zawarło – 12 par; (=)
  • Pogrzebów było – 182; (+ 17)
  • Komunii świętych rozdaliśmy – ok.50 tys. (+ 20 tys.)

 

5. Pamiętamy, że w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Prosimy o indywidualne zgłoszenia. Można także zgłosić kolędę za pomocą aplikacji na internetowej stronie startowej naszej parafii: WWW.tomasz.sosnowiec.pl i tradycyjnie w kościele lub kancelarii wtedy kapłan przyjdzie do naszych domów i mieszkań z Bożym błogosławieństwem.

 

6. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy w minionym roku wspierali naszą parafię swoimi ofiarami składanymi na tacę, a także wpłacanymi na konto parafii – „BÓG ZAPŁAĆ”.

 

7. Na początku Nowego Roku 2022 wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. Bożego Nowego Roku! Przyjmijmy specjalne błogosławieństwo…

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś67
Wczoraj845
W tym miesiącu16486
Wszystkich2683262

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information