Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00 – zapraszamy jak najliczniej!

 

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 

4. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

 

5. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi rano i po Godzinie Miłosierdzia o 15.00.

 

6. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

7. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

 

8. Pamiętamy, że w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Prosimy o indywidualne zgłoszenia, wtedy kapłan przyjdzie do naszych domów i mieszkań z Bożym błogosławieństwem. Kolędę można także zgłosić na stronie internetowej naszej parafii oraz jak dotychczas w zakrystii lub kancelarii.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Co tydzień już od 13 lat nasza parafia wydaje gazetkę niedzielną „U św. Tomasza”, do nabycia przy wyjściu z kościoła – drobne ofiary przeznaczamy na papier i druk gazetki – „Bóg zapłać” za życzliwość.

 

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Grażyna Muszyńska, + Józef Żabicki, + Alfreda Barczyk, + Janusz Kulawiak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00 – zapraszamy.

 

11. Życząc błogosławionej niedzieli i całego tygodnia z serca wszystkim błogosławimy…

 

Szukaj

Licznik

Dziś16
Wczoraj845
W tym miesiącu16435
Wszystkich2683211

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information