Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 11.09.2022

1. Dziś XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. W Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

 

2. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim procesja fatimska w kościele – zapraszamy!

 

3. W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), tego dnia, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę: Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim”.

 

4. 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W ten sposób Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

 

5. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

 

7. W przyszłą niedzielę 18 września 2022 spotkania z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej w naszej parafii:

- po Mszy św. o 11.15 dla rodziców z naszej szkoły katolickiej w oratorium na plebani,

- po Mszy św. o 16.00 dla rodziców ze szkół na terenie naszej parafii nr 3, nr 10 i ze szkół spoza parafii, spotkanie w kościele – zapraszamy!

 

8. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie naszej parafii – jak zawsze liczymy na Waszą życzliwość i ofiarność. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą hojność, otwartość oraz gotowość do pomocy.

 

9. W niedzielę 18 września przed sosnowiecką Katedrą rozpocznie się o godz. 15.00 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Marsz przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele – zachęcamy do udziału.

 

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Alicja Doktór, + Władysława Radaczyńska, + Dorota Pawlikowska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.

 

11. Informujemy, że została ukończona inwentaryzacja naszego cmentarza. Każdy może odnaleźć groby swoich bliskich, zobaczyć zdjęcia grobów i sprawdzić czy grób jest opłacony. Trzeba wejść na stronę: www.ecmentarze.pl/parafia/pogon i tam odnaleźć interesujące nas informacje wpisując imię i nazwisko zmarłego(-ej). W sprawach związanych z grobami prosimy o kontakt w kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.oo - 17.3o, oraz w soboty od 10.oo - 12.oo.

 

12. Życząc udanej niedzieli i najbliższego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś499
Wczoraj746
W tym miesiącu28452
Wszystkich2896318

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information