Ogloszenia na niedzielę Świętej Rodziny
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 28 GRUDNIA 2008

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2008 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy też, że i w naszej wspólnocie parafialnej jest wiele rodzin, które potrzebują duchowego wsparcia, wiele rodzin boryka się z codziennymi trudnościami. Nie żałujmy czasu i grosza, by im pomóc w imię międzyludzkiej solidarności.

2. We wtorek – 30 grudnia – zapraszamy na mszę świętą żałobną za wszystkich zmarłych w mijającym roku naszych parafian. Po mszy świętej wręczymy rodzinom znicze, które będzie można zanieść na cmentarz lub zostawić przy krzyżu misyjnym przy kościele.

3. W środę ostatni dzień roku kalendarzowego 2008, liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Wieczorną Mszę świętą o godzinie 18.00 połączymy z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Warto też zapytać siebie: jak wygląda moje życie, czy i na ile wypełniam moje chrześcijańskie zobowiązanie dawania świadectwa wiary wobec bliźnich? Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!

4. Tego wieczoru zapraszamy także na nocne czuwanie z Mszą świętą o północy na powitanie Nowego Roku 2009.

5. W czwartek, 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku 2009 i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte tego dnia o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.

6. W tym tygodniu także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godziny 6.30 i 17.00. Tego dnia modlimy się przez wstawiennictwo świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorz z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła. A w sobotę, 3 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

7. W naszej Parafii rozpoczynamy od jutra odwiedziny duszpasterskie. Program kolędy wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii: www.tomasz.sosnowiec.pl

 

Szukaj

Licznik

Dziś530
Wczoraj1097
W tym miesiącu2480
Wszystkich2805639

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information