Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 18.08.2019

1. Dzisiaj – w XX Niedzielę Zwykłą przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. W piątek 23 sierpnia z Będzina – Syberki po Mszy świętej o godzinie 7.00 wyruszy na Jasną Górę Pielgrzymka Zagłębiowska – duchowo pielgrzymujemy wszyscy. Spotkanie organizacyjne pojutrze (we wtorek) – 20 sierpnia w naszej parafii po Mszy św. o 18.00.

3. W piątek także w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

6. W tym tygodniu: 20 sierpnia wspominamy św. Bernarda; 21 sierpnia św. Pius X; 22 sierpnia Najświętszą Maryję Pannę, Królową nieba i ziemi; 24 sierpnia obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła. W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę – 25 sierpnia po Mszy świętej o 12.30 pożegnamy Ks. Łukasza Małkiewicza, który został mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej, a po Mszy świętej o 19.00 Ks. Arkadiusza Witkowskiego, który został wikariuszem parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

8. Serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych naszego kościoła. Trwają jeszcze m.in.: renowacja połowy ławek, remont instalacji elektrycznej, oczekujemy na nowe okna i meble do zakrystii, czekają nas także pewne prace na dachu kościoła, zostanie także wyremontowana instalacja dzwonów. Cieszymy się z obrazu MB Różańcowej w ołtarzu głównym naszego kościoła. Raz jeszcze serdeczne „Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom!!!

9. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarły: + Halina Migdał i + Wiesława Bańska, + Małgorzata Kocyjan – rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".

 

Szukaj

Licznik

Dziś34
Wczoraj805
W tym miesiącu13354
Wszystkich2769836

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information