Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 25.08.2019

1. Dzisiejsza – ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek – 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

3. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy świętej o 16.00; – w tym tygodniu jeszcze Msze święte rano tylko o 7.00 i wieczorem o 18.00; kancelaria czynna od 15.00 – 17.30.

4. Dnia 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Nowy rok szkolny dzieci i młodzież rozpoczynają w poniedziałek 2 września. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym:
- o   8.00 szkoły podstawowe i średnie z terenu naszej parafii;
- o 10.00 nasza szkoła katolicka.
Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas tych Mszy Świętych.

6. W tym tygodniu patronują nam: 27 VIII – św. Monika; 28 VIII – św. Augustyn; 29 VIII – św. Jan Chrzciciel.

7. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

8. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie już w piątek – 30 sierpnia od godz. 15.00 po Godzinie Miłosierdzia.

9. Obraz MB Różańcowej w ołtarzu głównym – dzięki specjalnemu urządzeniu – można odsłaniać i zasłaniać i tak będzie na uroczystości maryjne i w miesiącu maju i październiku. Rzeźba Pana Jezusa ze św. Tomaszem i resztą Apostołów pozostaje oczywiście na swoim miejscu.

10. W dzisiejszą niedzielę żegnamy księży: Arkadiusza Witkowskiego i Łukasza Małkiewicza. Dziękując im za posługę duszpasterską w naszej parafii życzymy wielu łask Bożych na nowych placówkach – Szczęść Boże!!!

11. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Halina Włodarczyk, + Jacek Czapla. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

12. Najserdeczniejsze życzenia przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny. Na ostatni wakacyjny tydzień wszystkim z serca błogosławimy...

 

Szukaj

Licznik

Dziś95
Wczoraj805
W tym miesiącu13415
Wszystkich2769897

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information