Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 01.09.2019

1. Dzisiaj – 1 września w dwudziestą drugą Niedzielę zwykłą wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dobiegł końca czas wakacji. Jutro – 2 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą:
- o   8.00 szkoły podstawowe i średnie z terenu naszej parafii;
- o 10.00 szkoła katolicka. Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Dzieci z naszej szkoły wezmą udział w policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły".

3. We wtorek – 3 września przypadają imieniny Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Uroczysta Msza św. w Jego intencji w sobotę 07 września 2019 r. o godz. 10.30 w bazylice katedralnej.

4. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych, nabożeństw oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej. Przypominamy, że dzisiaj Msza święta także o 16.00. Od jutra codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00, a w piątki – na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
Kancelaria od jutra czynna od 10.00 – 12.00 i od 16.00 – 17.30.

5. W najbliższą środę do kościoła pw. św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji. Rozpoczęcie o 10.00, Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka o godzinie 10.30.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od 6.30 i od 15.00 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

7. W tym tygodniu rozpoczęli posługę duszpasterską w naszej parafii dwaj nowi wikariusze: Ks. Sławomir Woźniak i Ks. Łukasz Rzemiński – witamy ich serdecznie i życzymy w nowym miejscu opieki naszych Patronów: Matki Bożej Różańcowej i św. Tomasza Apostoła – „Szczęść Boże"!!!

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

9. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

10. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Msza święta w intencji Żywego Różańca o 8.00 i zmiana tajemnic różańcowych – zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy i wstępowanie w szeregi tej wspólnoty. W środę po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego w oratorium na plebani.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Krystyna Wieczorek, + Andrzej Równicki, + Robert Szewczyk, + Jan Sroka – polecamy ich Bożemu Miłosierdziu i Waszym modlitwom. Msza święta w ich intencji jutro o godzinie 18.00 – zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie.

11. Wszystkim z serca błogosławimy życząc błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".

 

Szukaj

Licznik

Dziś87
Wczoraj805
W tym miesiącu13407
Wszystkich2769889

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information