Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 20.06.2021

1. Dzisiaj XII niedziela zwykła. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę po 16.00.

2. W środę przypada Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

3. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W tym tygodniu – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dziękczynna, na którą zapraszamy młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół:
W czwartek – 24 czerwca 2021, o 16.00 klasy VIII Szkoły Katolickiej;
• W piątek, 25 czerwca 2021:
• o 8.00 – szkoły podstawowe i szkoły średnie z terenu naszej parafii,
• o 9.00 – klasy I – VII Katolickiej Szkoły Podstawowej i klasy I – II Liceum Katolickiego.
• Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.
• Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego w środę od 17.00.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę na potrzeby naszej parafii. Serdeczne podziękowania składamy także ofiarodawcom, którzy wspierają parafię dokonując przelewu na konto parafii.

7. Tegoroczna Pielgrzymka Zagłębiowska organizowana jest zgodnie z wytycznymi GIS (Głównego Inspektoratu Sanitarnego) i będzie miała charakter hybrydowy tzn. z miejsca etapowego pielgrzymi powracają na nocleg do swoich domów i na drugi dzień wracają na trasę. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 22 sierpnia 2021.

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: + Barbara Kwapień, + Zofia Barów, + Zenona Wypchał, + Bożena Nowak, + Irena Powallo. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

9. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. "Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane. Nakazowi uczestniczenia we Mszy Świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". 

10. U progu wakacyjnego czasu pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Szczęść Boże!!!

 

Szukaj

Licznik

Dziś628
Wczoraj1119
W tym miesiącu24274
Wszystkich2602155

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information