Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 19.09.2021

1. Dzisiejsza XXV Niedziela Zwykła w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie, zwłaszcza z Internetu i smartfonów. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jak co tydzień proponujemy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, naszą gazetkę parafialną i inne…

 

2. Dla dzieci z klas „O” – II i IV – VII mamy przygotowaną specjalną książeczkę „Niedzielne spotkania z Ewangelią” do odebrania po tej Mszy świętej. Co tydzień dzieci otrzymają karteczkę, którą wkleimy do książeczki w poszczególne niedziele jako potwierdzenie uczestnictwa we Mszy świętej.

 

3. W przyszłą niedzielę – 26 września po Mszy świętej o godzinie 16.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci i rodzice otrzymają specjalne książeczki przygotowujące do I Komunii świętej, która w naszej parafii odbędzie się w przyszłym roku w trzecią niedzielę miesiąca, czyli 15 maja 2022.

 

4. W sobotę, 25 września o godzinie 10.00 na plebanii spotkanie wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Przy rozlicznych zajęciach dzieci i problemów związanych z pandemią bardzo prosimy o włączenie się dzieci w tę piękną i zaszczytną służbę przy ołtarzu – zapraszamy!

 

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę na wsparcie naszej parafii. „Bóg zapłać” także za ofiary składane indywidualnie i wpłacane na konto parafii.

 

6. We środę przypadają imieniny pana Tomka – naszego kościelnego. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej na każdy dzień – Szczęść Boże!

 

7. W przyszłą niedzielę – 26 września o godzinie 12.30 Msza święta w intencji Ks. Michała – naszego wikariusza z racji zbliżających się imienin. Po Mszy świętej złożymy solenizantowi najlepsze życzenia. W modlitwie będziemy także pamiętać o naszym organiście panu Michale.

 

8. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki NMP Anielskiej odbędzie w sobotę 25.09.2021 r. jako dziękczynienie Bogu za beatyfikację bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. O 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Jerzego Maculewicza.

 

9. W tym tygodniu: w poniedziałek 20 września – wspomnienie pierwszych męczenników koreańskich św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; we wtorek 21 września święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartek, 23 września, wspomnienie św. Ojca Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.

 

10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. Wszystkim z serca błogosławimy…

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś797
Wczoraj877
W tym miesiącu15959
Wszystkich2593840

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information