Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą - 31.10.2021

1. Dzisiaj już XXXI niedziela roku liturgicznego. W trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich apelujemy o szczególne przestrzeganie w okresie Wszystkich Świętych norm i zasad sanitarnych także na cmentarzach, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.

2. Jutro, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w kościele o godzinie 8.00 i 19.00; a na naszym cmentarzu o 10.00, 11.15, 12.30 i 15.00 – pierwsza Msza św. oktawalna. Procesja na cmentarzu o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.

3. We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w  drodze do wieczności i w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze święte w Dzień Zaduszny będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

4. Od 2 do 8 listopada – codziennie różaniec za zmarłych z wyczytywaniem wypominków oktawalnych o 17.00 i o 18.00 Msza święta oktawalna, w przyszłą niedzielę (7 listopada) różaniec po Mszy św. o 16.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy;

– w dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe;

– w uroczystość Wszystkich Świętych będziemy zbierać na cmentarzu ofiary na potrzeby seminarium.

5. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.                     

6. W środę – 3 listopada po Mszy Św. o 18.00 „Zaduszki Szkolne” IV LO im. Stanisława Staszica– zapraszamy!

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.30 rano i od 15.00 po Godzinie Miłosierdzia. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas. Nabożeństwo wynagradzające w pierwszą sobotę po Mszy świętej o 7.00.

8. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – Msza św. szkolna dla uczniów, rodziców i nauczycieli naszej Szkoły Katolickiej o 10.00 i 11.15. Na Mszy Św. o 10.00 „Zaduszki Szkolne” – montaż słowno-muzyczny – zapraszamy!

9. W tym tygodniu patronuje nam – w czwartek 4 listopada gorliwy duszpasterz – św. Karol Boromeusz.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Edward Czerwiński, + Elżbieta Hałaczkiewicz. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w przyszły poniedziałek – 8 listopada o 18.00.

11. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.

12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości – Szczęść Boże!

 

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś239
Wczoraj997
W tym miesiącu7696
Wszystkich2650302

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information