Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa -25.26.12.2021

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 GRUDNIA 2021

 

1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela Wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

2. W dzisiejszą uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

 

3. Jutro, w niedzielę 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jutro także święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca zostanie przeznaczona na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu przypadają także imieniny Ks. Szczepana – Msza święta w jego intencji o 12.30, po której złożymy mu najlepsze życzenia.

 

4. Serdecznie podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali dekorację naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: Ks. Michałowi, który z pomocą Pana kościelnego i wszystkich osób z nimi współpracujących przygotował dekorację żłóbka. Pani Justynie za piękną dekorację bożonarodzeniową. Panu organiście i liturgicznej służbie ołtarza za oprawę liturgiczną. Kapłanom za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.

 

5. Świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł.

 

6. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

7. W związku z trwającą pandemią koronawirusa rezygnujemy z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Możliwe będzie błogosławienie domów i rodzin, jednak na wyraźne zaproszenie samych wiernych!!! Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

 

8. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 26 GRUDNIA 2021

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli zawsze było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

 

2. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę o 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00.

 

3. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 

4. We czwartek – 30 grudnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą za wszystkich naszych Parafian zmarłych w mijającym roku 2021. Będziemy prosić razem z rodzinami o życie wieczne dla nich wszystkich.

 

5. W piątek – 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i specjalne nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem ze śpiewem suplikacji i hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy. Będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za miniony czas i za otrzymane dobro. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Ks. Biskup udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

 

6. W sobotę – 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, 16.00 i 19.00. Rozpocznijmy Nowy Rok 2022, prosząc o orędownictwo Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy się modlić o pokój na świecie.

 

7. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła: + Halina Otrębska-Bidas. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą jutro o 18.00.

 

8. Jak już wiemy w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby kapłan pobłogosławił dom/mieszkanie i domowników, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Poinformujmy o tym naszych sąsiadów, którzy z różnych względów nie uczęszczają do kościoła, a chcieliby przyjąć księdza po kolędzie.

 

9. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia czasu świętowania Bożego Narodzenia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

Szukaj

Licznik

Dziś56
Wczoraj845
W tym miesiącu16475
Wszystkich2683251

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information