Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 09.01.2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć nasz sakrament chrztu świętego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców i rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

4. W dalszym ciągu prosimy o zgłoszenia wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy tym wszystkim, którzy dotychczas nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

5. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca prosimy o ofiary na tacę na wsparcie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją, że także w trudnym czasie pandemii parafia ma swoje zobowiązania i wydatki. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

7. Sprawy Synodu:

- zwracamy się do wszystkich z serdeczną prośbą o modlitwę do Ducha Świętego w intencji owocnego przebiegu Synodu – w każdy piątek od 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tej intencji;

- zapraszamy także trzy razy w tygodniu na indywidualne konsultacje: w poniedziałek, środę i czwartek od 18.00 – 19.00 w kancelarii parafialnej.

 

8. Po świątecznej przerwie zapraszamy na spotkanie chóru parafialnego jutro (w poniedziałek) o godzinie 18.30. Mile widziani są nowi kandydaci!

 

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Barbara Rusek, + Zenona Olszyna, + Janina Łebek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o 18.00.

 

10. Wszystkim z serca błogosławimy życząc miłej i błogosławionej niedzieli. … Szczęść Boże!

 

Szukaj

Licznik

Dziś997
Wczoraj1992
W tym miesiącu29623
Wszystkich2966795

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information