Program Peregrynacji
7 kwietnia 2012

PROGRAM PEREGRYNACJI

 

1. W najbliższy czwartek i piątek czekają nas historyczne uroczystości Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii błog. Jana Pawła II.

·         Gromadzimy się o godzinie 18.00 na placu przed kościołem i procesyjnie wokół kościoła wchodzimy przy biciu dzwonów do naszej świątyni. Obraz i relikwiarz poniosą przedstawiciele rodzin, mężczyzn, kobiet i młodzieży.

·         Uroczyste powitanie w kościele przez Ks. Proboszcza i przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych.

·         O godzinie 19.00 msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Skuchy.

·         O 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą poprowadzą:

·         O 20.00 młodzież

·         O 21.00 Oaza Rodzin

·         O 22.00 konferencja o Miłosierdziu Bożym, którą wygłosi Ks. Stefan Wyporski

·         O 23.00 Duszpasterstwo Akademickie

·         O 24.00 msza święta pod przewodnictwem Księży pochodzących z naszej parafii

·         O 1.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla mieszkańców z ul. Będzińska Rybna Szpaków Zamknięta

·         O 2.00 z ul. Chopina Cicha Czeladzka Dąbrowskiego Dobra Floriańska Hutnicza Kasztanowa Kolibrów Kopernika Lwowska Majowa Mariacka Niewielka Nowopogońska Piaskowa Przechodnia Skośna Staropogońska Sucha Ściegiennego Średnia Twarda Wielka Zbaraska Zgoda Żółta

·         O 3.00 z ul. Asnyka Bema Bracka Dąbrowszczaków Grochowa Grota-Roweckiego Lisia Mazowiecka Niepodległości Orla Owsiana Pszenna Pułaskiego Reymonta Rysia Spółdzielcza Zakątek Żeromskiego Żytnia  

·         O 4.00 z ul. Litewska Przelotowa Pusta Skłodowskiej Zamenhofa 

·         O 5.00 dla Żywego Różańca

·         O 6.30 i 7.00 msza święta dla pracujących

·         O 9.00 msza święta dla chorych

·         O 10.00 msza święta dla dzieci

·         O 11.00 dla młodzieży z naszej szkoły katolickiej

·         O 12.00 adoracja Zespołu charytatywnego – zapraszamy wszystkich korzystających z pomocy w naszej parafii

·         O 13.00 dla Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

·         O 14.00 dla Sodalicji Mariańskiej

·         O 15.00 Godzina Miłosierdzia i msza święta na zakończenie peregrynacji – Akt Zawierzenia Parafii Bożemu Miłosierdziu – pożegnanie przez Ks. Proboszcza i przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych i procesyjne odprowadzenie obrazu i relikwii przed kościół

·         22 kwietnia 2012 w niedzielę o godzinie 10.00 msza święta dziękczynna za nawiedzenie pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka – ordynariusza sosnowieckiego.

 

2. W czasie peregrynacji wyłożona będzie specjalna Księga Pamiątkowa, gdzie będzie można wpisać swoje podziękowania i prośby. Dla wszystkich grup ucałowanie relikwii błog. Jana Pawła II. Już dzisiaj można się zaopatrywać w pamiątki, które zostaną poświęcone na zakończenie peregrynacji. Postarajmy się, by w każdej rodzinie znalazł się obraz Jezusa Miłosiernego i przyjdźmy z nimi na zakończenie uroczystości w piątek. Tacę z mszy świętej o godzinie 19.00 we czwartek przekażemy na budowę dwóch budujących się kościołów w naszej diecezji.

3. W środę od godziny 17.00 okazja do spowiedzi i w czasie peregrynacji księża będą cały czas w konfesjonale, także w nocy. Postarajmy się sami i zachęćmy także naszych bliskich, by to nawiedzenie przeżyć w stanie łaski, obmyci w sakramencie pokuty w źródle Bożego Miłosierdzia.

4. Apelujemy do wszystkich raz jeszcze o włączenie się w te historyczne uroczystości i liczny udział w poszczególnych punktach bogatego programu peregrynacji. Program zamieszczony jest w naszej Gazetce „U św. Tomasza”, na stronie internetowej www.tomasz.sosnowiec.pl i na osobnej kartce do zabrania do domu. Liczymy na Waszą liczną obecność.

 

Szukaj

Licznik

Dziś213
Wczoraj1190
W tym miesiącu1403
Wszystkich3119849

Posłuchaj

Deus Meus - Śpiewajmy Barankowi Dim lights Embed Embed this video on your site

Ta strona używa plików Cookies.

Akceptuję ciasteczka (cookies) na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information